ÚVOD » Aktuálně » Industriální cyklojízda již tuto středu 21. 5. 2014 v Pardubicích

Industriální cyklojízda již tuto středu 21. 5. 2014 v Pardubicích

Pozapomenuté skvosty z průmyslové minulosti Pardubic navštíví účastníci komentovaného cyklovýletu, který se koná tuto středu 21. 5. 2014 v podvečer. Průvodci na legendárních žlutých semtínských kolech představí na trase plánované Industriální naučné cyklostezky architektonické zvláštnosti, výrobu i společenský život spojený s průmyslovými objekty.

Výlet se koná v rámci letošní kampaně Do práce na kole, ale zúčastnit se může kdokoli, i když nesoutěží. Sraz je v 18:00 hodin před bývalým lihovarem na Palackého třídě. „Účastníci společně poodhalí skrytého ducha míst, která jsou jinak denně míjena s nepovšimnutím. Cyklojízda bude též poctou cyklistice, která je v tomto městě na Labi obvyklým a velmi oblíbeným způsobem osobní přepravy,“ říká Ladislav Švec, sociální antropolog z Uskupení Tesla, které cyklojízdu připravilo.

Soutěže Do práce na kole se v Pardubicích letos účastní téměř 350 lidí, což je třetí nejvyšší počet po Praze a Brně. Mezi soutěžícími jsou i týmy ze známých pardubických firem a úřadů. Nejvíce jich jezdí z ČSOB Pojišťovny, magistrátu, krajského úřadu, univerzity či firmy STAPRO. Účastní se také herci Východočeského divadla Josef Pejchal a Martina Sikorová, další herci soutěž podporují.

Projekt Central MeetBike (3CE343P2)
Tento projekt je realizován prostřednictvím programu CENTRAL EUROPE, který je spolufinancován ERDF.

© Magistrát města Pardubic