ÚVOD » Aktuálně » Sdílení kol v Pardubicích: Příběh pardubické Robinsonky a její šlapky

Sdílení kol v Pardubicích: Příběh pardubické Robinsonky a její šlapky

A je to tady. Růžová kola opustila garáž a našla si svá místa ve stojanech v ulicích města. Každé kolo je originál, má své jméno i příběh. Představujeme vám Robinsonku. Proveze vás, nekafrá, věkem moudrá a stále upravená. Kdo by takovou společnici na cestách nebral! Najděte si ji přes chytrý telefon a prožijte s ní další kousek mozaiky jejího života. Doveze vás bezpečně tam, kam potřebujete.
 
Robinsonku původně čekala mnohem dobrodružnější mise. Její cesta měla vést do žhavé Afriky. Hlásila se totiž do projektu Kola pro Afriku. Nakonec to ale dopadlo jinak a jejím osudem se stala růžová barva a Pardubice. 
 
Růžová láska a křivé nohy
Robinsonka zakotvila v péči pardubických rekolistů a ve společnosti dalších „kolegyň“. Její kamarádky se jmenují např. Herberta, Pivoňka nebo Dařbujánka. Prvním krokem v nové kariéře Robinsonky byla vstupní zdravotní prohlídka, tedy cykloservis. 
Kvůli převozu a skladování byla všechna kola v přepravní poloze. Tzn., že měla řídítka seřízená vodorovně s rámem a šlapky namontované obráceně než by měly být, dovnitř směrem k rámu. Při hromadném sestavování byly potíže právě s Robinsonkou. Její šlapky nešly narovnat. 
„To jsme nemohli připustit. Poznámka o křivých nohách, pardon, šlapkách, by se dostala do jejího životopisu. Ten si může každý přečíst v mobilní aplikaci Rekola, přes kterou lze kdykoliv Robinsonku vyhledat, strávit s ní čas a ještě se třeba přemístit z pekla do ráje,“ konstatovala s nadsázkou koordinátorka Rekola Pardubice Aneta Jelínková.
 
Robinsonka a její kamarádky poprvé na cestě 
Cyklonadšenci do rekol doprovodili nové přírůstky do ulic města první srpnový den, kde jim začal úplně nový život. Šlapky, řídítka a šmínky, vše tak, jak má být. Robinsonku vyvezl Standa Kopečný a to hned na velmi frekventované místo, před Turistické informační centrum. Standa v aplikaci Robinsonku přesně lokalizoval, zamknul, proběhlo letmé rozloučení a Robinsonka zůstala sama hledíc na rekonstrukci třídy Míru. Jaká byla Robinsonka? 
„Je to zkušená dáma, nafouklá tak akorát, lehký převod. Potřeboval bych maximálně o trochu výš sedlo. Šlape dobře,“ prozradil rekolista Standa. 
Za necelé tři hodiny po lokalizaci Robinsonky nasedl Jakub Zelenka, nový uživatel, který vzal Robinsonku do Polabin. Jak to všechno víme? Rekola servismani online kontrolují pohyb kol podle lokalizací a nahlášených defektů, aby vám zajistili bezpečnou jízdu.
„Jako vaše nejoblíbenější hračky, osoby nebo jako vaše domácí miláčky, tak je potřeba brát i nové růžové bicykly. Jsou tu pro nás, stačí jen nasednout a jet,“ dodala Petra Dufková z Rekola Pardubice z. s.  
Najděte si Robinsonku a její kamarády pomocí aplikace Rekola. V případě, že nemáte chytrý telefon, lze nejbližší kolo najít, získat kód zámku a vrátit pomocí SMS. Podrobný návod je na webu rekola.cz.
(autorem článku je REKOLA PARDUBICE z. s.)

Projekt Central MeetBike (3CE343P2)
Tento projekt je realizován prostřednictvím programu CENTRAL EUROPE, který je spolufinancován ERDF.

© Magistrát města Pardubic